سینا یاوریان

قایق زندگی  با انتخاب دکتر یاوریان به عنوان مربی خود:

قایق بادبانی زندگی خود را در تلاطم امواج روزگار با لذت و اطمینان تا ساحل آرامش مطلوب به پیش برانید.

دکتر سینا یاوریان یکی از سخنرانان انگیزشیِ به نام، در تهران است. ایشان در حوزه‌ی موفقیت و مشاوره و روانشناسی نیز فعالیت دارند. دکتر یاوریان برگزارکننده‌ی کارگاه‌های مختلف در حوزه‌هایی نظیر مسئولیت‌پذیری، خودشناسی، انگیزشی و سلامت تن و روان است. دکتر یاوریان در زمینه‌ی مشاوره و رشد فردی نیز فعالیت دارد و مخاطبان خود را راهنمایی می‌کند. علاوه بر این‌ها، دکتر در کارنامه‌ی خود، اختراع یک دستگاه ورزشی به نام ففو را نیز ثبت کرده است. در ادامه در compro با دکتر یاوریان و وسیله ورزشی ففو بیشتر آشنا می‌شویم.

فهرست مقاله

آشنایی با دکتر یاوریان

دکتر یاوریان شهر اردبیل، در خانه‌ای نزدیک میدان عالی قاپو، در اردیبهشت سال ۱۳۵۳ به دنیا آمدند. سینا یاوریان در کودکی تا سنین بالاتر به ورزش‌هایی نظیر ژیمناستیک، والیبال، کانگ فو پرداخته است. از همان ابتدا خودشناسی و کائنات برای دکتر سینا یاوریان جذاب بود. او همیشه به دنبال افزایش آگاهی خود در این زمینه بوده است. پدر ایشان مؤسس کتابفروشی .و مطبوعاتی یاوریان بود که دکتر نیز از این فرصت استفاده می‌کرد. او در کتابفروشی پدرش همواره در حال جستجو و مطالعه بوده است. در نهایت، تعامل با افراد مختلف در کتابفروشی و مطالعه و جستجو در کتاب‌های پدر، کمک قابل توجهی برای دکتر بود.

یاوریان با فیلم سینمایی “دیگه چه خبر؟” با کامپیوتر آشنا شد و برای قبولی در این رشته‌ی دانشگاه تلاش کرد. او در نهایت در سال ۱۳۷۲ موفق به قبولی رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه آزاد واحد مرکز تهران  شد.  به علاوه، او در سال ۱۳۹۲ در رشته روانشناسی عمومی در دانشگاه علوم و تحقیقات تهران و در سال ۱۳۹۷ در رشته دکترای مدیریت کسب و کار در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران تحصیل کردند. دکتر یاوریان دارای مدرک دکترای مدیریت کسب و کار (DBA) از دانشکده مدیریت دانشگاه تهران است. رویکرد دکتر در مشاوره روانشناسی، در زمینه‌ی طرحواره درمانی یانگ و واقعیت درمانی گلسر می‌باشد.

 

سینا یاوریان

هدف دکتر سینا یاوریان

دکتر یاوریان کارگاه‌ها و آموزش‌های بسیاری در زمینه مشاوره و رشد فردی برگزار کرده‌اند. هدف ایشان از این کارگاه‌ها، ایجاد زمینه‌ی رشد فردی برای همه‌ی افراد جامعه است. او قصد دارد به رشد تک تک افراد و به دنبال آن جامعه‌ی خود، کمک کند. یاوریان همیشه در تلاش بوده است که با استفاده از آموزه‌های علمی و عرفانی، برای خود و دیگران، زندگی‌ای بهتر رقم بزند.

چه کسانی می‌توانند از سینا یاوریان کمک بگیرند؟

 • کسانی که در روابط عاطفی خود چالش‌هایی دارند.
 • کسانی که می‌خواهند فرزندی موفق و قوی پرورش دهند.
 • والدینی که می‌خواهند روابط خوبی با فرزندان خود داشته باشند.
 • معلمانی که قصد دارند ارتباطی قوی و دوستانه با شاگردان خود داشته باشند.
 • نوجوانان و جوانانی که می‌خواهند روابط درستی با دوستان خود برقرار کنند.

همانطور که مشاهده کردید، دکتر یاوریان می‌توانند همراه مناسبی برای همه‌ی افراد، در گروه‌های سنی مختلف و با مشاغل مختلف باشند. به طور کلی، اگر به دنبال رشد فردی و ارتقای خود هستید، سینا یاوریان همراه بسیار خوبی خواهند بود. علاقه‌مندان می‌توانند با شرکت در سخنرانی‌های مؤثر دکتر، از ایشان راهنمایی‌های خوبی دریافت کنند.

قایق زندگی  با انتخاب دکتر یاوریان به عنوان مربی خود:

قایق بادبانی زندگی خود را در تلاطم امواج روزگار با لذت و اطمینان تا ساحل آرامش مطلوب به پیش برانید.

سینا یاوریان

ثبت اختراع دکتر یاوریان؛ اولین وسیله‌ی ورزشی ایرانی برای جهانیان

در کارنامه‌ی فعالیت‌های گسترده‌ی دکتر، ثبت اختراع وسیله‌ای ورزشی به نام ففو نیز وجود دارد. دکتر با اختراع این وسیله، قصد داشتند، ورزش را برای ورزشکاران راحت‌تر و جذاب‌تر می‌کند. علاقه‌مندان به ورزش در رده‌های سنی مختلف، می‌توانند از این وسیله در خانه استفاده کنند. ورزشکاران می‌توانند در خانه در حین فعالیت‌هایی نظیر تماشای تلویزیون، به راحتی با این وسیله از ورزش کردن لذت ببرند. فنر ورزشی ففو، کوچک بوده و چند کاربری است؛ به این معنی که، ففو می‌تواند روی بیشتر ماهیچه‌ها و مفاصل مختلف بدن تأثیرگذار باشد و محدود به بخشی خاص از بدن نیست. همچنین، لازم به ذکر است که تمامی وسایل استفاده شده در این وسیله‌ی ورزشی ایرانی هستند.

سینا یاوریان فنر ورزشی ففو را در سال ۱۳۹۵ ساخت و همان سال آن را برای ثبت اختراع ارسال کرد. در نهایت، در سال ۱۳۹۸ گروه پزشکی-ورزشی دانشگاه علوم پزشکی ایران، برای ثبت اختراع آن را تأیید کرد.

دلیل ساخت این وسیله ورزشی چه بود؟

حین کار با کامپیوتر ، مهره‌های گردن دکتر، به مرور به خاطر نشستن مداوم و نامناسب شروع به درد کردند. و برای درمان ۱۰ جلسه فیزیوتراپی گذراندند و ورزش‌های مناسب گردن را به تجویز متخصصین انجام دادند. اما از نظر یاوریان این کارها برای تقویت عضلات گردن کافی نبودند. به همین دلیل در سال ۱۳۹۲ به فکر روش‌های مختلف تقویت عضلات گردن یودند؛ اما وسیله‌ی ورزشی وجود نداشت که در عین سادگی، کارآمد باشد. بنابراین، سینا یاوریان به دنبال ساخت وسیله‌ای فشاری بود. اما در نهایت، با تلاش‌ها و تحقیقات فراوان، موفق به اختراع این وسیله‌ی ورزشی شد و آن را ثبت اختراع کرد.

چه کسانی می‌توانند از فنر ورزشی ففو استفاده کنند؟

این وسیله مناسب همه‌ی افراد در رده‌های سنی مختلف است. از سنین پایین گرفته تا سنین بالا و حتی معلولین و جانبازان نیز، می‌توانند از این وسیله استفاده کنند. این وسیله برای افرادی که مدت زیادی به صورت ساکن مشغول به تماشای تلویزیون هستند، بسیار مناسب است.

استفاده از فنر ورزشی ففو

از مزایای وسیله ورزشی ففو، این است که طرز استفاده از آن بسیار ساده بوده و مانند دیگر وسایل ورزشی رایج، پیچیدگی ندارد. همانطور که ذکر شد، می‌توانید از این وسیله برای تقویت بیشتر ماهیچه‌های خود استفاده کنید و نیازی به خرید انواع وسایل ورزشی نیست. در نتیجه، هزینه‌ی تمام شده‌ی ففو نیز بسیار مناسب است.

کتاب دکتر سینا یاوریان

دکتر در کارنامه‌ی سوابق خود، نویسندگی را نیز دارند. او کتاب “سلامت تن و روان – سبک زندگی سالم” را در سال ۱۳۹۵ نوشت. این کتاب در سال ۱۳۹۶  از وزارت فرهنگ و ارشاد مجوز چاپ دریافت کرد. کتاب دکتر سینا یاوریان عنوان کتاب خود را در سال ۱۴۰۱  به “هوش سلامت” تغییر داد. این کتاب برای کسانی نوشته شده که به فکر سلامت جسم و روان خود هستند. کسانی که این کتاب را مطالعه کرده و محتوا و آموزه‌های آن را عملی کنند، عمری مفیدتر، سالم‌تر و حتی طولانی‌تر خواهند داشت.

هدف از این کتاب این است که، خواننده بتواند از سلامت روح و تن خود مراقبت کند. همچنین، بتواند در صورت آسیب بدن و یا روان خود، آن را ترمیم کند. علاقه‌مندان می‌توانند PDF کتاب “سلامت تن و روان – سبک زندگی سالم” را از سایت دکتر تهیه کنند.

سینا یاوریان

خلاصه‌ای از زمینه فعالیت و سوابق دکتر سینا یاوریان

 • مخترع فنر ورزشی ففو
 • نویسنده‌ی کتاب “سلامت تن و روان-سبک زندگی سالم”
 • دانش آموخته دکترای مدیریت کسب و کار (DBA)
 • دانش آموخته کارشناسی ارشد روانشناسی عمومی
 • فعالیت در حوزه‌ی کوچ شخصی
 • مشاوره روابط (رابطه همسران، رابطه فرزند و والدین، روابط کاری و …)
 • برگزاری کارگاه‌های متنوع در حوزه‌ی سلامت جسم و روان
 • برگزاری سمینارهای سخنرانی در رابطه با هوش هیجان و بهبود رابطه
 • نویسنده‌ی مقالات متعدد در زمینه رشد فردی، هدف‌گذاری، موفقیت و…
 • نویسنده‌ی مقالات بین‌الملل در حوزه سکوت سازمان و تصویر ذهنی از خود

سینا یاوریان

در آخر

سینا یاوریان از فعالان حوزه‌ی روان‌شناسی فردی است. او در زمینه‌های مختلف حوزه‌ی روانشناسی، در کنار مخاطبان خود است. یاوریان در زمینه‌ی کوچینگ شخصی نیز فعالیت می‌کند. او به کودکان، نوجوانان و بزرگسالان در رابطه با تقویت هوش هیجانی، عاطفی و احساسی کمک می‌کند.

پست قبلیNext Post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 86 = 95