لیونل مسی

قایق زندگی  با انتخاب دکتر یاوریان به عنوان مربی خود:

قایق بادبانی زندگی خود را در تلاطم امواج روزگار با لذت و اطمینان تا ساحل آرامش مطلوب به پیش برانید.

لیونل مسی فوتبالیست حرفه‌ای آرژانتینی است که در زمره بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال جهان به شمار می‌رود. مسی در ۲۴ ژوئن ۱۹۸۷ در روزاریو، سانتافه، متولد شد. مسی تنها بازیکنی است که در تاریخ موفق به کسب پنج توپ طلای فیفا شده است. او همچنین اولین بازیکنی بود که سه کفش طلای اروپا را به دست آورد. او در طول دوران بازی خود رکوردهای جهانی بسیاری را شکست. مسی در حال حاضر رکورد بیشترین گل زده در لالیگا، یک سال تقویمی (۹۱)، یک فصل (۷۳) و یک بازی لیگ قهرمانان اروپا را دارد.

فهرست مقاله

کودکی لیونل مسی

مسی در ۲۴ ژوئن ۱۹۸۷ متولد شد. او سومین فرزند از بین ۴ فرزند خانواده است. لیونل در خانواده‌ای تنومند و عاشق فوتبال بزرگ شد. او از سنین پایین به این ورزش علاقه داشت و دائماً با برادران بزرگترش، رودریگو و ماتیاس، و پسرعموهایش بازی می‌کرد. او در چهار سالگی به باشگاه محلی گراندولی پیوست. اولین تأثیر او به عنوان بازیکن از مادربزرگ مادری‌اش بود که او را در تمرینات و مسابقات همراهی می‌کرد. مسی به شدت تحت تأثیر مرگ او قرار گرفت. از آن زمان، مسی به عنوان یک کاتولیک متعهد، موفقیت‌های خود را با نگاه کردن به بالا و اشاره به آسمان برای ادای احترام به مادربزرگش جشن می‌گیرد.

زمانی که لیونل مسی هشت ساله شد، برای نیوولز اولد بویز بازی می‌کرد. این گروه بسیار با استعداد بود، تا حدی که آن ها طی چهار سال فقط یک مسابقه را باختند. این علاقه و استعداد محض آن‌ها به بازی بود که باعث شد این گروه به عنوان “ماشین ۸۷” شناخته شود.

لیونل مسی

متأسفانه مسی در یازده سالگی دچار کمبود هورمون رشد شد. علیرغم استعداد فوق‌العاده، باشگاه‌های محلی به او کمک نکردند؛ زیرا حاضر به پرداخت هزینه درمان او نبودند.

در همین مقطع بود که کارلس رکساخ، مدیر ورزشی باشگاه بارسلونا به کمک او آمد. او قول داد که فقط در صورتی که مسی به اسپانیا برود، با پرداخت هزینه‌های پزشکی به او کمک کند. مسی در آکادمی جوانان بارسلونا ثبت نام کرد.

آغاز دوران حرفه‌ای لیونل مسی

دوران حرفه ای مسی در سال ۲۰۰۰ شروع شد. در مدت کوتاهی، او تنها بازیکنی بود که برای پنج تیم مختلف بازی کرد. برتری او در این بازی تا حدی بود که مسی به سرعت در رده‌های سیستم نوجوانان حرکت کرد و اولین بازی خود را در لیگ در ۱۶ اکتبر ۲۰۰۴ در برابر RCD Espanyol انجام داد. اولین گل او سال بعد در ۱ می ۲۰۰۵ مقابل آلباسته به ثمر رسید. او به عنوان جوان‌ترین گلزنی که در بازی لالیگا برای بارسلونا به ثمر رسانده، شناخته شد.

قایق زندگی  با انتخاب دکتر یاوریان به عنوان مربی خود:

قایق بادبانی زندگی خود را در تلاطم امواج روزگار با لذت و اطمینان تا ساحل آرامش مطلوب به پیش برانید.

مسی در سپتامبر ۲۰۰۵ شهروندی اسپانیا را دریافت کرد. در نتیجه، مسی این امکان را داشت تا در لیگ قهرمانان، اولین بازی خود را انجام دهد. اولین بازی لیونل مسی در لیگ قهرمانان اروپا مقابل باشگاه ایتالیایی اودینزه بود. اگرچه او به عنوان یار تعویضی وارد زمین شد، اما فوتبال شگفت انگیزی را با رونالدینیو بازی کرد.

مسی از ۱۷ بازی خود در لیگ موفق به زدن ۶ گل شد. با این حال، پارگی عضله در ران راست او منجر به خروج زود هنگام او از لیگ شد.

در فصل ۰۷-۲۰۰۶، مسی دیگر جایگزین نبود. او در لیست یازده نفره قرار گرفته بود. لیونل در ۲۶ بازی، ۱۴ بار با موفقیت توپ را به ثمر رساند. او حتی در ال کلاسیکو هت تریک کرد و به این ترتیب جوان‌ترین بازیکنی شد که در این بازی گل زده است.

لیونل مسی

در ۲۷ فوریه ۲۰۰۷ لیونل مسی صدمین بازی خود را برای بارسلونا مقابل والنسیا انجام داد. در لیگ قهرمانان اروپا، مسی قبل از خروج زودهنگام به دلیل پارگی عضله، ۶ گل زد و ۱ پاس گل داد. این چهارمین بار در سه فصل بود که مسی دچار این نوع مصدومیت شد. در مجموع در این فصل، مسی موفق شده بود در تمامی رقابت‌ها ۱۶ گل به ثمر برساند و ۱۳ بار پاس گل بدهد.

مسی یکی پس از دیگری رکورد شکنی کرد!

سال ۲۰۰۹ سال موفقیت آمیزی برای مسی بود؛ زیرا او نه تنها اولین کوپا دل ری خود را برد، بلکه به تیمش کمک کرد تا لالیگا و در نهایت لیگ قهرمانان اروپا را ببرند. بارسلونا با سه پیروزی در یک سال، به اولین باشگاه اسپانیایی تبدیل شد که سه گانه را به دست آورد. لیونل مسی چند بار هت تریک کرد و فصل را با ۳۸ گل و ۱۸ پاس گل به پایان رساند.

سال ۲۰۱۰ برای مسی سال هت تریک بود. زیرا او مقابل سی دی تنریف، والنسیا سی اف، رئال ساراگوسا گلزنی کرد. به این ترتیب اولین بازیکن بارسلونا بود که در لالیگا هت تریک کرد. مسی در بازی مقابل آرسنال ۴ گل به ثمر رساند. سال  ۲۰۱۰ برای مسی با زدن ۴۷ گل و ۱۱ پاس گل در تمامی رقابت‌ها به پایان رسید.

در حالی که هت تریک و چهار ضرب برای لیونل مسی عادی شده بود، تاریخ زمانی ساخته شد که او در بازی مقابل بایر لورکوزن که بارسلونا با نتیجه ۷-۱ پیروز شد، ۵ گل به ثمر رساند. با این کار او اولین بازیکنی شد که در یک بازی لیگ قهرمانان اروپا پنج گل به ثمر رساند.

موفقیت‌های مسی، یکی پس از دیگری

در سال ۲۰۱۲، تعداد گل‌های مسی در سال تقویمی ۹۱ بود که بالاترین تعداد گل‌های تاریخ بود. این میزان، از تعداد گل‌های گرد مولر ۸۵ گل پیشی گرفت. عملکرد فوق العاده مسی باعث شد تا بارسلونا قرارداد خود را تا سال ۲۰۱۸ با این بازیکن خارق‌العاده تمدید کند.

لیونل مسی

او شروع شگفت انگیزی در فصل ۲۰۱۵ داشت. لیونل مسی به همراه هم تیمی‌هایش لوئیس سوارز و نیمار عملکرد درخشانی از خود ارائه داد. آن ها در مجموع ۱۲۲ گل در تمام رقابت‌ها در آن فصل به ثمر رساندند که رکوردی در فوتبال اسپانیا محسوب بود. مسی ۵۸ گل از ۱۲۲ گل را به ثمر رسانده بود.

او پانصدمین گل دوران بزرگسالی خود را برای باشگاه و کشور در ۱۷ آوریل ۲۰۱۶ در بارسلونا مقابل والنسیا به ثمر رساند. در فصل ۱۶-۲۰۱۵ در مجموع ۴۱ گل به ثمر رساند و ۲۳ پاس گل داد. او پس از باخت آرژانتین مقابل شیلی در فینال کوپا آمه ریکا سنتناریو در ۲۶ ژوئن ۲۰۱۶ از فوتبال بین المللی خداحافظی کرد.

پس از بازنشستگی او، کمپینی برای مسی برگزار شد که تصمیمش را تغییر دهد. در ۱۲ آگوست ۲۰۱۶، اعلام شد که مسی تصمیم خود برای بازنشستگی را لغو کرده و بخشی از کمپین آرژانتین در جام جهانی ۲۰۱۸ خواهد بود.

لیونل مسی در جام جهانی ۲۰۱۸

مسی در جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ در آخرین بازی گروهی آرژانتین مقابل نیجریه گلزنی کرد و به تیمش کمک کرد تا با نتیجه ۲-۱ پیروز شود. در این روند، او اولین بازیکنی بود که در نوجوانی، بیست سالگی و سی سالگی در جام جهانی گلزنی کرده است. همچنین، او پس از دیگو مارادونا و گابریل باتیستوتا سومین بازیکن آرژانتینی شد که در سه جام جهانی مختلف گلزنی می‌کند. عملکرد آرژانتین در جام جهانی ۲۰۱۸ ضعیف بود و با شکست مقابل فرانسه در مرحله یک هشتم نهایی حذف شدند.

پس از شکست در جام جهانی این گمانه زنی وجود داشت که لیونل مسی ممکن است بار دیگر از فوتبال بین المللی خداحافظی کند. با این حال، در مارس ۲۰۱۹، او در تیم آرژانتین برای بازی دوستانه مقابل ونزوئلا و مراکش حضور داشت. مسی در تاریخ ۲۲ مارس ۲۰۱۹ در یک بازی دوستانه مقابل ونزوئلا در مادرید بازگشت بین المللی خود را انجام داد.

لیونل مسی

فعالیت‌های اخیر مسی؛ ۲۰۲۱

در ۲۱ ژوئن، مسی در ۱۴۷امین بازی خود بازی کرد. او در نهایت با رکورد خاویر ماسکرانو برای بیشترین بازی برای آرژانتین در پیروزی ۱–۰ مقابل پاراگوئه در سومین بازی آن ها در مسابقات برابری کرد. یک هفته بعد، لیونل مسی رکورد بیشترین حضور در پیراهن آرژانتین را شکست. در ۱۰ ژوئیه، آرژانتین میزبان برزیل را با نتیجه ۱–۰ در فینال شکست داد. در نتیجه، مسی اولین قهرمانی مهم بین‌المللی خود و اولین قهرمانی آرژانتین از سال ۱۹۹۳ را به دست آورد.

مسی در ۹ گل از ۱۲ گلی که آرژانتین به ثمر رساند، ۴ گل و ۵ پاس گل به ثمر رساند. او به دلیل عملکردش به عنوان بهترین بازیکن مسابقات انتخاب شد. در سال ۲۰۲۱ کفش طلا به مسی تعلق گرفت زیرا او پاس‌های بیشتری نسبت به رقیبش، لوئیس دیاز کلمبیایی داشت.

آثار بشردوستانه لیونل مسی

مسی در سال ۲۰۰۷ یک موسسه خیریه برای حمایت از دسترسی به آموزش و مراقبت‌های بهداشتی برای کودکان آسیب‌پذیر تأسیس کرد. دلیل تأسیس این بنیاد توسط مسی، بیماری‌ها و ناتوانی‌های او در کودکی بود.

مسی در سال ۲۰۱۰ سفیر حسن نیت یونیسف بود. او برای حمایت از حقوق کودکان تلاش کرد. در سال ۲۰۱۳، مسی مبلغ ۶۰۰۰۰۰ یورو را برای بازسازی بیمارستان کودکان آرژانتین اهدا کرد.

لیونل مسی

زندگی شخصی لیونل مسی

مسی اولین بار پس از دربی بارسلونا و اسپانیول به همراه همسرش روکوزو در یک کارناوال در سیتگز دیده شد. آن ها اولین فرزند خود، تیاگو را در ۲ نوامبر ۲۰۱۲ و فرزند دوم متئو را در ۱۱ سپتامبر ۲۰۱۵ به دنیا آورند. مسی پس از چندین سال رابطه با روکوزو، در ۳۰ ژوئن ۲۰۱۷ با او ازدواج کرد. عروسی آن ها در هتلی مجلل به نام هتل سیتی سنتر در روزاریو برگزار شد.

پیشنهاد می‌گنیم پس از این با زندگی دیگر بازیکن برتر جهان، کریستیانو رونالدو نیز در compro آشنا شوید.

پست قبلیNext Post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 86 = 96