درس زندگی از اپرا وینفری

قایق زندگی  با انتخاب دکتر یاوریان به عنوان مربی خود:

قایق بادبانی زندگی خود را در تلاطم امواج روزگار با لذت و اطمینان تا ساحل آرامش مطلوب به پیش برانید.

اپرا وینفری بیشتر با برنامه تلویزیونی موفق خودش و جوایز متعددی که برای این برنامه برده است شناخته می‌شود. او همچنین یک شبکه تلویزیونی به نام OWN راه‌اندازی کرده است. برخی از افتخارات او عبارت اند از اخذ جایزه Bob Hope Humanitarian Award و نامزدی جایزه اسکار. به علاوه، وینفری نخستین زن سیاهپوست میلیاردر در آمریکا است. مسیر زندگی اپرا که برای تشویق افراد به خلق زندگی بهتر معروف است دارای درس‌های با ارزشی است که می‌تواند به شما کمک کند. برای آشنایی با برخی از درس زندگی از اپرا وینفری ، با ما همراه باشید.

فهرست مقاله

۱) گذشته‌تان شما را تعریف نمی‌کند

موفقیت اپرا وینفری در تضاد کامل با شرایط زندگی کودکی او و نحوه بزرگ شدنش قرار دارد. اپرا از مادری نوجوان متولد شد و سال‌های نخستین زندگی‌اش را در فقر شدید و در مزرعه مادربزرگش گذارند. وینفری آن مزرعه را در سن ۶ سالگی ترک کرد تا به میلوواکی نزد مادرش برود. متأسفانه، شرایط زندگی در آن‌جا هم تعریف چندانی نداشت. هنگامی که مادر او سر کار بود، او توسط مردانی از میان آشنایان و دوستان خانوادگی مورد تعرض قرار گرفت. در نتیجه این شرایط، زندگی او در مسیر بسیار نامناسب و خطرناکی پیش‌ می‌رفت. در نهایت او در سنین نوجوانی به Vernon رفت تا با پدرش زندگی کند.

عبور از گذشته‌ای دردناک یکی از مهم‌ترین درس زندگی از اپرا وینفری است. زندگی او با پدرش نقطه عطفی در زندگی اپرا بود. او تبدیل به دانش‌آموزی موفق شد و در ۱۷ سالگی برای نمایشنامه‌خوانی جایزه گرفت. وینفری اجازه نداد تجربیات تلخ گذشته‌اش، زندگی او را شکل دهد، او بر پتانسیل خود تمرکز کرد و مسیر جدیدی را آغاز نمود و اکنون درس زندگی از اپرا وینفری الهام بخش بسیاری از افراد است.

درس زندگی از اپرا وینفری

۲) از امتحان کردن چیزهای جدید نترسید

یکی از ارکان اساسی موفقیت اپرا وینفری به این موضوع برمی‌گردد که او ریسک می‌کرد. او نسبت به تجربه و سرمایه‌گذاری در یک محیط جدید مشتاق بود. وینفری شغل خود در رسانه را در ایستگاه رادیوی نشویل آغاز کرد. او چندین سال در آن‌جا مشغول بود تا اینکه یک پیشنهاد شغلی گویندگی اخبار در ایستگاه تلویزیون محلی دریافت کرد. او این فرصت را با کمال میل پذیرفت و از قدم گذاشتن در مسیری جدید نترسید. این روحیه در تمام دوران زندگی او دیده می‌شود. برای او چند بار محل زندگی خود را عوض کرد تا در نهایت به خواسته‌اش رسید.

اگر بخواهید تنها چند مورد از درس زندگی از اپرا وینفری را انتخاب کنید، ریسک‌پذیری قطعاً یکی از آن‌ها است. پیشنهاد می‌کنیم این رکن را نیز بین اصول زندگی خود قرار دهید.

۳) روی پیشرفت و ارتقای خود تمرکز کنید

اپرا وینفری که در فقر بزرگ شده بود سرمایه‌ای جز خودش نداشت و روی همان تمرکز کرد. «با هر تجربه جدید، شما روی بوم زندگی خودتان نقاشی می‌کشید، فکر به فکر، انتخاب به انتخاب». اپرا وینفری همواره تشنه تغییر بود و هست. او در رشته ارتباطات تحصیل کرد و دانش خود را در زمینه‌های دیگری از قبیل ادبیات، رشد فردی، حضور ذهن و معنویت افزایش داد. این موارد سبب شد برنامه تلویزیونی او سرشار از احساسی تازه با نوآوری همراه باشد.

قایق زندگی  با انتخاب دکتر یاوریان به عنوان مربی خود:

قایق بادبانی زندگی خود را در تلاطم امواج روزگار با لذت و اطمینان تا ساحل آرامش مطلوب به پیش برانید.

او به این تئوری معتقد است که هر عملی، یک عکس‌العمل برابر به همراه دارد. او کوشیده است با استفاده از تلویزیون تأثیر مثبتی در زندگی افراد به وجود بیاورد. از مهم‌ترین درس زندگی از اپرا وینفری این است که او روی خودش سرمایه‌گذاری می‌کند.

درس زندگی از اپرا وینفری

۴) خودتان را بپذیرید

بسیاری از اوقات ما خودمان بیشترین آسیب را به خودمان می‌زنیم. شما باید تفکرات منفی نسبت به خودتان را کاهش دهید. همچنین، از محیط‌هایی که به شما احساس ناکافی بودن می‌دهند دوری کنید. یکی از مواردی که باید رعایت کنید، پذیرش خودتان و تمرکز بر ویژگی‌های شخصی است. اپرا زنی سیاه پوست بود و اضافه وزن هم داشت. در جهانی که به افراد سفید پوست و لاغر بهای بیشتری داده می‌شد، اپرا بدون توجه به دیگران به مسیرش ادامه داد. در نتیجه، باعث شد مردم او را همانطور که هست بپذیرند.

۵) تحصیلات کلید پیشرفت است؛ درس زندگی از اپرا وینفری

همانطور که در موارد قبل مشاهده کردیم، زندگی اپرا با پدرش و موفقیت تحصیلی در آن زمان تبدیل به نقطه عطفی در زندگی او شد. یکی از اصول زندگی از اپرا وینفری همین است؛ اهمیت تحصیل. به گفته خود او، علاقه پدرش به یادگیری امری کلیدی در کمک به او برای تحول زندگی‌اش بود. او معتقد است تنها راه رشد حقیقی یک انسان این است که شیوه تفکرش را تغییر دهد. تغییر و تحولات اساسی بدون تغییر در نگرش و تفکر شما امکان‌پذیر نخواهند بود. تنها راه ارتقای شخصی تغییر ذهنیاتتان است و این تغییر از طریق تحصیل محقق می‌شود.

درس زندگی از اپرا وینفری

۶) تنوع ایجاد کنید

ششمین مورد میان درس زندگی از اپرا وینفری بیشتر در زندگی شغلی او نمود پیدا می‌کند. برنامه اپرا وینفری با گذشت زمان تنوع موضوعی بیشتری پیدا کرد. او در ابتدا مانند دیگر برنامه‌های مصاحبه محور به موضوعات داغ روز می‌پرداخت. او شروع به پوشش موضوعاتی مانند بیماری‌های قلبی، روحیات معنوی و مدیتیشن در برنامه خود کرد. وی همچنین افراد معروفی مانند مایکل جکسون و اوباما را به برنامه خود دعوت کرد. مردم نیز کم کم حضور در برنامه او را افتخار در نظر می‌گرفتند.

اپرا همزمان باهوش، رک، رسا، پرخاشگر و با ملاحظه بود. او در این زمینه می‌گوید:«چالش‌ها هدایایی هستند که ما را مجبور می‌کنند مرکز جاذبه جدیدی پیدا کنیم. با چالش‌ها نجنگید. فقط راه  جدیدی برای ایستادن پیدا کنید».

۷) سخت‌کوش باشید

شاید یکی از واضح‌ترین درس زندگی از اپرا وینفری همین باشد. او برای رسیدن به جایگاه کنونی‌اش تلاش کرده است. او به این اعتقاد ندارند که شانس ناگهان رخ دهد. او نه تنها از ابتدا تا کنون برای رسیدن به موفقیت داشته است، بلکه پس از شهرت و موفقیت همچنان به تلاش ادامه داد. او همواره در حال کار، آنالیز و تلاش است. یکی از نکاتی که اپرا بر آن تأکید می‌کند میزان علاقه شما کاری است که انجام می‌دهید. اگر به کارتان علاقه کافی نداشته باشید، با وجود از تلاشتان احساس رضایت نخواهید داشت. پس در زمنیه مورد علاقه‌تان سخت‌کوش باشید تا موفقیت خودش به سراغ شما بیاید.

درس زندگی از اپرا وینفری

۸) مثبت اندیش باشید

اگر بخواهید تنها یکی از درس زندگی از اپرا وینفری را به کار ببندید، مثبت اندیشی را انتخاب کنید. یکی از ویژگی‌های بارز شخصیتی اپرا مثبت‌نگر بودن وی است. او زنی است که بدترین شرایط زندگی را تجربه کرده و توانسته بهترین را از دل آن به دست بیاورد. او تا به حال، هر بار از چالش‌ها سربلند بیرون آمده است. او که زمانی در آستانه خودکشی قرار داشت با همین نگرش توانست تصمیم خود را تغییر دهد. او با این فکر از خودکشی منصرف شد. زیرا شاید همه چیز بهتر شود و او بخش‌های بهتر زندگی را از دست بدهد.

۹) موفقیت را از طریق خدمت‌رسانی پیدا کنید

این مورد را می‌توان یکی از مهم‌ترین درس زندگی از اپرا وینفری دانست. اپرا تنها از طریق علاقه و تمایل به موفقیت به جایگاه کنونی خود نرسیده است. هدف اصلی او همواره عملی کردن نقشی به عنوان یک آموزگار و خدمت رسانی به دیگران بوده است. «هنگامی که شما تمرکز خود را از موفقیت به خدمت‌رسانی تغییر دهید، بلافاصله کار شما به عنوان یک معلم، دکتر، کارمند یا کارکن وب‌سایت معنای بیشتری پیدا خواهد کرد». فرهنگ کنونی جوامع این باور را به ما القا می‌کند که باید به هر قیمتی به دنبال موفقیت بروید. زندگی اپرا به ما نشان می‌دهد که تنها از طریق خدمت‌رسانی و کمک به دیگران نیز می‌توان موفق شد.

درس زندگی از اپرا وینفری

۱۰) جایگاه خود در هر لحظه را انتخاب کنید؛ درس زندگی از اپرا وینفری

اغلب اوقات، ناراحتی‌ها و ناخوشی‌های ما ناشی از این است که در آن لحظه زندگی نمی‌کنیم. بسیاری از افراد یا درگیر اتفاقاتی هستند که در گذشته رخ داده است یا نگران اتفاقات احتمالی آینده اند. در هر دو حالت، بخش زیادی از انرژی شما صرف فکر و نگرانی‌های بیهوده شده و نمی‌توانید همه توان خود را بر پیشرفت کنونی خود متمرکز سازید. اگر به هر شکلی بتوانید در لحظه زندگی کنید، استرس بسیار کمتری را تجربه خواهید کرد. با زندگی در لحظه و بهره بردن از شرایط کنونی، اتفاقات گذشته را رها کرده و اتفاقات آینده نیز در زمان مناسب خود روی خواهند داد.

یکی از برجسته‌ترین درس زندگی از اپرا وینفری زندگی در زمان حال است. «شما در همین لحظه امکان انتخاب دارید_تنها لحظه‌ای که به طور قطع از آن شماست. امیدوارم آنقدر درگیر مسائل بیهوده نشده باشید که فراموش کنید واقعاً از زندگی لذت ببرید_ چرا که این لحظه دارد تمام می‌شود».

جمع بندی

اپرا وینفری همواره به عنوان شخصی خارق‌العاده شناخته می‌شده است. اپرا به عنوان یکی از اثرگذارترین زنان در سراسر جهان شناخته می‌شود و در زندگی خود موفقیت‌های بسیاری به دست آورده است. بسیاری از افراد می‌خواهند بدانند او چگونه به جایگاه فعلی خود رسیده است. ما در این مقاله مهم‌ ترین درس زندگی از اپرا وینفری را با شما به اشتراک گذاشتیم. امیدواریم از خواندن این مطلب لذت برده باشید.

پست قبلیNext Post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + = 20