ناتالی پورتمن

قایق زندگی  با انتخاب دکتر یاوریان به عنوان مربی خود:

قایق بادبانی زندگی خود را در تلاطم امواج روزگار با لذت و اطمینان تا ساحل آرامش مطلوب به پیش برانید.

ناتالی پورتمن متولد ۹ ژوئن ۱۹۸۱ است. یک هنرپیشه آمریکایی متولد اسرائیل است. او در سن ۱۱ سالگی وارد عرصه‌ی مدلینگ شد. او با فعالیت گسترده در سینما از سال‌های نوجوانی‌اش، در فیلم‌های پرفروش و مستقل مختلف بازی کرده است. ناتالی برای تعدادی از آن ها جوایز متعددی از جمله یک جایزه اسکار، یک جایزه فیلم آکادمی بریتانیا و دو جایزه گلدن گلوب دریافت کرده است. پورتمن حرفه‌ی بازیگری خود را با بازی در Léon: The Professional (1994) در سن دوازده سالگی آغاز کرد. پورتمن در حین ادامه کار خود، مدرک روانشناسی را نیز از دانشگاه هاروارد دریافت کرده است. او در سال ۲۰۱۰ اسکار بهترین بازیگر زن را نیز برنده شد. در این مقاله در compro شما را با این بازیگر موفق آشنا خواهیم کرد.

فهرست مقاله

نوجوانی ناتالی پورتمن

ناتالی متولد ۹ ژوئن ۱۹۸۱ در اورشلیم است. مادرش آمریکایی و پدرش که بعدها پزشک باروری شد، اسرائیلی بود. پدربزرگ و مادربزرگ مادری او یهودیان آمریکایی بودند، در حالی که پدربزرگ و مادربزرگ پدری او یهودیان مهاجر به اسرائیل بودند.

پورتمن و خانواده‌اش ابتدا در سال ۱۹۸۴ در واشنگتن دی سی زندگی می‌کردند. اما در سال ۱۹۸۸ به کانکتیکات نقل مکان کرده و سپس در سال ۱۹۹۰ به لانگ آیلند رفتند. پورتمن زمانی که در لانگ آیلند زندگی می‌کرد، در مدرسه یهودی روزانه سولومون شِکتِر نیو کانتی در نیویورک مشغول به تحصیل بود. او در این مدرسه یادگرفت که به زبان عبری صحبت کند.

ناتالی پورتمن باله و رقص مدرن را در کارگاه رقص تئاتر آمریکایی مطالعه کرد. او به طور منظم در مرکز هنرهای خلاقانه و نمایشی Usdan حضور داشت. او در دوران دانش آموزی خود دو مقاله‌ی تحقیقاتی منتشر کرد که در مجله‌های علمی هم ثبت شدند.

پورتمن در توصیف کودکی و نوجوانی خود گفته است که “متفاوت از بچه‌های دیگر بودم. من جاه طلب‌تر بودم. می‌دانستم چه چیزی را دوست دارم و چه می‌خواهم، و خیلی سخت کار کردم. من بچه‌ی بسیار جدی بودم.”

ناتالی پورتمن

هنگامی که ناتالی پورتمن ده ساله بود، یک مامور Revlon او را در یک رستوران پیتزا دید و از او خواست که یک مدل کودک شود. او این پیشنهاد را رد کرد، اما از این فرصت برای گرفتن یک پیشنهادی بازیگری استفاده کرد. او در سال ۱۹۹۲ برای نمایش بی‌رحم خارج از برادوی! موزیکالی در مورد دختری بود که آماده ارتکاب قتل برای به دست آوردن نقش اول نمایشنامه مدرسه است، تست داد و انتخاب شد.

قایق زندگی  با انتخاب دکتر یاوریان به عنوان مربی خود:

قایق بادبانی زندگی خود را در تلاطم امواج روزگار با لذت و اطمینان تا ساحل آرامش مطلوب به پیش برانید.

اولین فیلم ناتالی پورتمن

ناتالی در سن ۱۲ سالگی در فیلم سینمایی لئون حرفه‌ای (۱۹۹۴) در کنار ژان رنو بازی کرد. در این فیلم ناتالی در نقش ماتیلدا، باید در سکانس‌هایی سیگار می‌کشید. این مسئله موجب نگرانی والدین او شده بود. آن ها بیشتر از اینکه نگران صحنه‌های خشونت آمیز فیلم باشند، نگران صحنه‌‌های سیگار کشیدن او بودند. به همین دلیل با کارگردان فیلم قراردادی بستند که ناتالی می‌تواند تنها ۵ صحنه‌ی سیگار کشیدن داشته باشد و در آن ها هم نباید به سیگار پک بزند. نقش سخت ناتالی در این فیلم، توجه منتقدان و تماشاگران را به خود جلب کرد.

زندگی حرفه‌ای ناتالی

ناتالی پورتمن در پروژه‌های سینمایی بعدی خود در کنار بازیگران و کارگردانان هالیوود در لیست A قرار داشت. او به خاطر بازی جذابش در مقابل بازیگران تاثیرگذاری از جمله مت دیلون، تیموتی هاتون، اوما تورمن و لورن هالی مورد توجه قرار گرفت. در اواخر سال ۱۹۹۶، او نقش‌های سبک‌تری را در موزیکال وودی آلن به نام همه می‌گویند دوستت دارم، در کنار درو بریمور و جولیا رابرتز بر عهده گرفت.

بازی در نقش ملکه آمیدالا در «جنگ ستارگان»

پورتمن مدت کوتاهی از دنیای فیلم سینمایی فاصله گرفت. او در سال ۱۹۹۹ با بازی در فیلم جنگ ستارگان بازگشت. ناتالی پورتمن در اپیزود ابتدایی جنگ ستارگان در نقش ملکه آمیدالا بازی کرد. این فیلم فروشی بالغ بر ۴۳۱ میلیون دلار داشت و به شهرت جهانی رسید. پس از این اپیزود، ناتالی در ایپزودهای دوم و سوم این فیلم نیز ایفای نقش کرد.

برنده گلدن گلوپ

در سال ۲۰۰۴، پورتمن در کمدی رمانتیک Garden State بازی کرد و در فیلم Closer به کارگردانی مایک نیکولز و با بازی کلایو اوون، رابرتز و جود لاو، برنده گلدن گلوب شد. پس از آن، در سال ۲۰۰۸، او در درام تاریخی The Other Boleyn Girl در کنار اسکارلت جوهانسون بازی کرد.

ناتالی پورتمن

برنده اسکار برای «قوی سیاه»

نقش بزرگ بعدی ناتالی پورتمن در سال ۲۰۱۰ بود. او در فیلم قوی سیاه، اثر دارن آرونوفسکی نقش بالرینی را بازی کرد که شیفته هنرش است. بنا بر گزارش‌ها، پورتمن آموزش‌های رقص سختی را برای بازی در این فیلم گذراند که موفقیت چشمگیری برای او محسوب بود. در نهایت ناتالی برای این نقش برنده هر دو جایزه گلدن گلوب و اسکار بهترین بازیگر زن شد.

ناتالی در یکی از صحنه‌های فیلم قوی سیاه دچار چندین جراحت شد. دنده‌ و مچ پای ناتالی طی فیلمبرداری دچار آسیب شد. آسیب دنده‌ی او در بین صحنه‌های فیلم نیز گنجانده شده است.

بازی در فیلم‌های ابرقهرمان‌ها

پس از برنده شدن در اسکار، ناتالی پورتمن در فیلم‌های درام هشر (۲۰۱۰)، کمدی رمانتیک بدون سیم (۲۰۱۱) و کمدی دورهمی اعلیحضرت (۲۰۱۱) ایفای نقش کرد. این هنرپیشه تحسین‌شده، همچنین به عنوان نقش اول زن در فیلم‌های Thor (2011) و دنبال آن Thor: The Dark World (2013) بازی کرد و به سمت فیلم‌های ابر قهرمانی رفت. در سال ۲۰۱۹ نیز اعلام شد که پورتمن جایگزین ستاره سابق، کریس همسورث خواهد شد و به عنوان الهه اصلی فیلم آینده ثور: عشق و تندر انتخاب می‌شود.

نامزد‌ی ناتالی برای جایزه

ناتالی در سال ۲۰۱۶ با بازی در فیلم زندگی‌نامه‌ای جکی، که در آن بانوی اول ژاکلین کندی را پس از ترور وی به تصویر کشیده بود، نقشی بسیار تبلیغاتی را ایفا کرد. ناتالی پورتمن برای بازی در این فیلم نامزدی گلدن گلوب و اسکار را دریافت کرد.

ناتالی پورتمن

چهره‌ی تبلیغاتی ناتالی

در سال ۲۰۱۰، پورتمن با دیور قراردادی امضا کرد و در چندین کمپین تبلیغاتی شرکت ظاهر شد. در اکتبر ۲۰۱۲، اداره تبلیغات بریتانیا، تبلیغی از دیور را که در آن پورتمن ریمل دیور می پوشید، ممنوع کرد. دلیل این کار این بود که آن‌ها اظهار داشتند عکس‌های پورتمن “به طور گمراه کننده‌ای در مورد اثرات احتمالی محصول اغراق آمیز است”.

پورتمن طی سال‌های اخیر چهره یکی از عطرهای این شرکت به نام میس دیور شده است که از کاترین دیور الهام گرفته است. او در ویدئوهای کمپین این عطر بازی کرده است و نسخه جدیدی از عطر Rose N’Roses را در سال ۲۰۲۱ تبلیغ کرده است.

زندگی شخصی ناتالی پورتمن

پورتمن با رقصنده و طراح رقص فرانسوی بنجامین میلپید ازدواج کرده است که از او دو فرزند دارد. این زوج در سال ۲۰۰۸ هنگام فیلمبرداری صحنه‌های فیلم قوی سیاه آشنا شدند. آن ها در یک مراسم یهودی در ۴ آگوست ۲۰۱۲ با یکدیگر ازدواج کردند.

پست قبلیNext Post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 2 =