میشل اوباما

قایق زندگی  با انتخاب دکتر یاوریان به عنوان مربی خود:

قایق بادبانی زندگی خود را در تلاطم امواج روزگار با لذت و اطمینان تا ساحل آرامش مطلوب به پیش برانید.

میشل اوباما، وکیل و نویسنده ای است که از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۷ بانوی اول ایالات متحده بود. او همسر باراک اوباما، چهل و چهارمین رئیس جمهور آمریکا است. میشل به عنوان بانوی اول آمریکا، توجه خود را بر مسائل اجتماعی مانند فقر، زندگی سالم و تحصیل متمرکز کرد. او قبل از ایفای نقش به عنوان بانوی اول، وکیل، مدیر شهر شیکاگو و کارشناس روابط عمومی بود.

فهرست مقاله

دوران کودکی

میشل در ۱۷ ژانویه ۱۹۶۴ در شیکاگو متولد شد. پدر میشل، فریزر رابیسون، از کارکنان تصفیه خانه آب بود. مادرش، ماریان، در اشپیگل (Spiegel) منشی بود؛ اما بعد از مدتی  تصمیم گرفت در خانه بماند تا میشل و برادرش، کریگ را بزرگ کند.

خانواده رابیسون در یک خانه ییلاقی کوچک در ناحیه جنوبی شیکاگو زندگی می کردند. آن ها با استفاده از ملحفه، اتاق نشیمن کوچکشان را تقسیم کرده بودند و در آنجا می خوابیدند. خانواده رابیسون، خانواده ای صمیمی بودند. معمولا وعده های غذایی خود را با هم تقسیم می کردند و سرگرمی‌شان کتاب خواندن بود.

تحصیلات

میشل و برادرش که با تاکید بر یادگیری، بزرگ شده بودند، در چهار سالگی خواندن را در خانه آموختند. در کلاس ششم، میشل در مدرسه زبان فرانسه را آموخت و خیلی سریع دوره های زیست شناسی را گذراند. میشل اوباما در دبیرستان Whitney M. Young Magnet که اولین دبیرستان شهر برای دانش آموزان با استعداد بود، شرکت کرد. در آنجا، در کنار سایر فعالیت های تحصیلی خود، به عنوان خزانه دار دولت دانش آموزشی مشغول به کار شد. او در سال ۱۹۸۱، از مدرسه به عنوان Salutatorian فارغ التحصیل شد.

میشل با پیروی از برادر بزرگترش در دانشگاه پرینستون مشغول به تحصیل شد و در سال ۱۹۸۵ مدرک کارشناسی خود را در رشته جامعه شناسی دریافت کرد. او در دانشکده حقوق هاروارد در رشته حقوق به ادامه تحصیل پرداخت و در آن زمان در تظاهراتی که خواستار ثبت نام و استخدام بیشتر دانشجویان و اساتید اقلیت بود، شرکت کرد. وی در سال ۱۹۸۸ موفق به اخذ مدرک دکتری شد.

حرفه وکالت و خدمت میشل به جامعه

پس از فارغ التحصیلی از دانشکده حقوق در سال ۱۹۸۸، میشل در شعبه شیکاگو در شرکت سیدلی آستین در زمینه بازاریابی و مالکیت معنوی کار کرد. سپس در سال ۱۹۹۱، به عنوان دستیار شهردار، ریچارد دالی، و سپس به عنوان کمیسر برنامه ریزی و توسعه شهر شیکاگو مشغول به کار شد. در سال ۱۹۹۶، میشل اوباما به عنوان دانشیار خدمات دانشجویی به دانشگاه شیکاگو پیوست و اولین برنامه خدمات اجتماعی مدرسه را توسعه داد. از سال ۲۰۰۲، او برای بیمارستان های دانشگاه شیکاگو، به عنوان مدیر اجرایی روابط اجتماعی و امور خارجی کار می کرد.

در می ۲۰۰۵، میشل به عنوان معاون رئیس جمهور در امور اجتماعی و امور خارجه در مرکز پزشکی دانشگاه شیکاگو منصوب شد؛ جایی که تا مدت کوتاهی قبل از مراسم تحلیف همسرش به عنوان رئیس جمهور به صورت پاره وقت کار می کرد. او همچنین عضو هیئت مدیره شورای معتبر شیکاگو در امور بین المللی بود.

قایق زندگی  با انتخاب دکتر یاوریان به عنوان مربی خود:

قایق بادبانی زندگی خود را در تلاطم امواج روزگار با لذت و اطمینان تا ساحل آرامش مطلوب به پیش برانید.

میشل اوباما

ازدواج با باراک اوباما

میشل و باراک در سال ۱۹۸۹، برای اولین بار در محل کار میشل یکدیگر را ملاقات کردند. در آن زمان میشل به عنوان وکیل در شرکت سیدلی آستین شیکاگو مشغول به کار بود. همسر او، باراک، کارآموزی بود که میشل به عنوان مشاور به او اختصاص داده شده بود.

در ابتدا، میشل از ملاقات با باراک امتناع کرد؛ زیرا معتقد بود که رابطه کاری آن ها این رابطه عاشقانه را نامناسب می کند. اما سرانجام تسلیم شد و این زوج خیلی زود عاشق هم شدند. باراک پس از دو سال آشنایی، از میشل خاستگاری کرد. میشل اوباما و باراک در ۳ اکتبر ۱۹۹۲ در کلیسای ترینیتی یونایتد مسیح ازدواج کردند.

تبلیغات برای رئیس جمهور اوباما

میشل برای اولین بار، در حالی که در کنار شوهرش بود که در کنگره ملی دموکرات ها در سال ۲۰۰۴ سخنرانی مهمی داشت، توجه مخاطبان ملی را جلب کرد. باراک در نوامبر همان سال به عنوان سناتور آمریکایی از ایلینوی انتخاب شد.

در سال ۲۰۰۷، میشل کار حرفه ای خود را به خاطر انجام وظایف خانوادگی و انتخاباتی، در دوران نامزدی باراک برای نامزدی دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری کاهش داد. در نهایت، باراک نامزد انتخابات شد و به عنوان چهل و چهارمین رئیس جمهور ایالات متحده برگزیده شد.

هنگاهی که شوهرش در سال ۲۰۱۲ به دنبال انتخاب مجدد بود و در رقابت سختی با میت رامنی، نامزد جمهوری خواهان ریاست جمهوری قرار گرفت، میشل اوباما با جدیت به نیابت از او مبارزه کرد. او به سراسر کشور سفر کرد، سخنرانی کرد و در مراسم های عمومی ظاهر شد.

در ۶ نوامبر ۲۰۱۲ باراک برای دومین بار به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده انتخاب شد. پس از پذیرش شکست میت رامنی، میشل همسر خود را به همراه دو دختر خود، مالیا و ساشا، بر روی صحنه در محل مک کورمیک در شیکاگو، جایی که پرزیدنت اوباما سخنرانی پیروزی خود را ایراد کرد، همراهی کرد.

میشل اوباما

سخنرانی های قابل توجه

میشل در طول دوران حرفه ای خود چندین سخنرانی قدرتمند داشته است. چند مورد از مهم ترین آن ها عبارت اند از :

کنوانسیون ملی دموکراتیک ۲۰۱۲ (۴ سپتامبر ۲۰۱۲)

در سپتامبر ۲۰۱۲، میشل اوباما سخنرانی قابل توجهی در کنوانسیون ملی دموکرات ها ایراد کرد. او گفت: “هر روز، افرادی که ملاقات می کنم به من انگیزه می دهند. هر روز باعث افتخار من می شوند. هر روز به من یادآوری می کنند که چقدر خوشبخت هستیم که در بزرگ ترین ملت روی زمین زندگی می کنیم. خدمت به عنوان بانوی اول شما یک افتخار و یک امتیاز برای من است.”

کنوانسیون ملی دموکراتیک ۲۰۱۶ (۲۵ ژوئیه ۲۰۱۶)

در ژوئیه ۲۰۱۶، میشل در حمایت از بانوی اول سابق، سناتور و وزیر امور خارجه، هیلاری کلینتون، مبارزه کرد. کلینتون نامزد رسمی دموکرات ها برای ریاست جمهوری امریکا و اولین زن در ایالات متحده بود که نامزد یک حزب سیاسی بزرگ در انتخابات ریاست جمهوری شد. میشل به مبارزات خود برای کلینتون ادامه داد. او به شدت علیه کمپین دونالد ترامپ، نامزد جمهوری خواهان که در انتخابات ریاست جمهوری پیروز شد، صحبت کرد.

آخرین سخنرانی به عنوان بانوی اول (۱۳ ژامویه ۲۰۱۷)

در ۱۳ ژانویه ۲۰۱۷، میشل اوباما آخرین سخنرانی خود را به عنوان بانوی اول در کاخ سفید ایراد کرد و گفت: “اولین بانوی شما بودن بزرگترین افتخار زندگی من بوده است و امیدوارم باعث افتخار شما شده باشم.”

در لحظه ای احساسی، او خطاب به جوانان آمریکایی گفت: “من می خواهم جوانان ما بدانند که آن ها اهمیت دارند. پس نترسید. جوانان، من را می شنوید؟ نترسید. متمرکز باشید. مصمم باشید. امیدوار باشید. توانمند شوید. خود را با آموزش خوب توانمند کنید. سپس از این آموزش برای ساختن کشوری شایسته و بی حد و مرز خود استفاده کنید. با امید مثال بزنید و هیچگاه نترسید.”

فعالیت های میشل اوباما به عنوان بانوی اول

میشل به عنوان بانوی اول ایالات متحده توجه خود را بر موضوعاتی مانند حمایت از خانواده های نظامی، کمک به زنان کارگر برای ایجاد تعادل بین شغل و خانواده و تشویق خدمات ملی متمرکز کرد.

داوطلب شدن

در اولین سال ریاست جمهوری اوباما، میشل و باراک داوطلبانه در پناهگاه های بی خانمان و آشپزخانه ها در منطقه واشنگتن دی سی کار کردند. میشل همچنین در مدارس دولتی ظاهر شد و بر اهمیت آموزش و کار داوطلبانه تاکید کرد.

میشل اوباما

غذای ارگانیک

میشل اوباما که از رژیم غذایی و سلامت خانواده خود آگاه بود، از جنبش غذاهای ارگانیک حمایت کرد. او به آشپزخانه های کاخ سفید دستور داد غذای ارگانیک برای مهمانان و خانواده اش تهیه کنند.

در مارس ۲۰۰۹، میشل با ۲۳ دانش آموز کلاس پنجم یک مدرسه محلی در واشنگتن دی سی کار کرد تا باغی به وسعت ۱۱۰۰ فوت مربع از سبزیجات تازه کاشته و کندوهای زنبور عسل را در چمن های کاخ سفید نصب کند. او همچنین تلاش برای مبارزه با چاقی کودکان را در سرلوحه برنامه خود قرار داد.

ابتکارات زندگی سالم

میشل در تمام دوران خود به عنوان بانوی اول متعهد به اهداف سلامتی بود. در سال ۲۰۱۲، او برنامه تناسب اندام جدیدی را برای بچه ها اعلام کرد. او همراه با تیم المپیک ایالات متحده و سایر سازمان های ورزشی، تلاش کرد تا جوانان را به ورزش ترغیب کنند.

میشل اوباما کتابی را به عنوان بخشی از ماموریت خود برای ترویج تغذیه سالم منتشر کرد. او به رویترز گفت که این کتاب را فرصتی می داند تا به خوانندگان کمک کند تا بفهمند غذای آن ها از کجا آمده است و در مورد کارهایی که ما با سلامت کودکان انجام می دهیم، صحبت می کند.

فرزندان اوباما

باراک و میشل دو دختر دارند: مالیا، متولد ۱۹۹۸ و ساشا، متولد ۲۰۰۱٫

هم میشل و هم باراک اعلام کرده اند که اولویت شخصی آن ها فرزندانشان هستند. پس از انتخاب باراک به عنوان رئیس جمهور در سال ۲۰۰۸، والدین متوجه شدند که انتقال از شیکاگو به واشنگتن دی سی یک تنظیم مهم برای خانواده خواهد بود. آن ها سعی کردند دنیای دختران خود را تا حد ممکن “معمولی” کنند.

میشل اوباما می گوید: “اولویت اول من همیشه این است که مطمئن شوم دختران ما سالم و سرزنده هستند. سپس من می خواهم به خانواده های دیگر کمک کنم تا نه تنها برای زنده ماندن بلکه برای پیشرفت، از حمایت مورد نیاز خود برخوردار شوند.”

میشل اوباما

Fashion Icon

پس از اینکه نقش سیاسی شوهرش، خانواده او را در کانون توجه قرار داد، میشل اوباما به طور عمومی شناخته شد.

در ماه مه ۲۰۰۶، او در مجله Essence به عنوان یکی از “۲۵ زن الهام بخش جهان” معرفی شد. در سپتامبر ۲۰۰۷، میشل در “The Harvard 100” به عنوان یکی از تاثیرگذارترین فارغ التحصیلان مدرسه، ثبت شد.

او همچنین دو بار روی جلد مجله Vogue ظاهر شد و دو سال پیاپی در لیست بهترین لباس پوشان Vanity Fair و همچنین لیست بهترین لباس پوشان مجله People در سال ۲۰۰۸ قرار گرفت.

کتاب Becoming

در اواخر سال ۲۰۱۸، میشل اوباما خاطرات خود را با عنوان “شدن” منتشر کرد. وی با توصیف تجربه شخصی نوشتن کتاب، در توئیتر خود نوشت: “من در مورد ریشه هایم صحبت می کنم و اینکه چگونه دختری از طرف جنوب صدای خود را پیدا کرد. امیدوارم سفر من به خوانندگان الهام بخش باشد تا شجاعت خود را برای تبدیل شدن به کسی که آرزویش را دارند، پیدا کنند.”

همکاری با Netflix

در می ۲۰۱۸، میشل و باراک اعلام کردند که یک قرارداد چند ساله برای تولید سریال و فیلم با Netflix امضا کرده اند. بانوی اول سابق امریکا در بیانیه ای گفت: “من و باراک همیشه به قدرت قصه گویی برای الهام بخشیدن و ایجاد تفکر متفاوت درباره جهان اطرافمان اعتقاد داشتیم.”

اولین تلاش مشترک آن ها منجر به انتشار Netflix در ماه آگوست ۲۰۱۹ از American Factory شد. یک مستند در مورد راه اندازی کارخانه شیشه سازی متعلق به چین در سال ۲۰۱۵ در دیتون، اوهایو و درگیری فرهنگ ها و علایق تجاری متفاوت. American Factory با موافقت منتقدان، جایزه اسکار بهترین فیلم مستند را در فوریه ۲۰۲۰ دریافت کرد.

میشل اوباما

ویروس کرونا، مجموعه داستان و پادکست

در حالی که جهان در سال ۲۰۲۰ با ویروس کرونا دست و پنجه نرم می کرد، میشل در کنار لورا بوش در کنسرت لیدی گاگا در ماه آوریل برای تشکر از کارکنان مراقبت های بهداشتی و ارائه پیام امید ظاهر شد. مدت کوتاهی پس از آن، او با  PBS و  Penguin Random House همکاری کرد تا دوشنبه ها سریال میشل اوباما را پخش کنند. در آن بانوی اول سابق برخی از کتاب های مورد علاقه کودکان را می خواند.

در سال ۲۰۲۰، میشل اوباما پادکست خود، The Michelle Obama Podcast را در Spotify منتشر کرد.

پست قبلیNext Post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 43 = 45