جیم ران

قایق زندگی  با انتخاب دکتر یاوریان به عنوان مربی خود:

قایق بادبانی زندگی خود را در تلاطم امواج روزگار با لذت و اطمینان تا ساحل آرامش مطلوب به پیش برانید.

جیم ران، که در ۱۷ سپتامبر ۱۹۳۰ به دنیا آمد. او به عنوان یک آمریکایی که هم کارآفرین و هم نویسنده بود، زندگی مثال زدنی داشت. اگرچه او در ابتدا فقیر بود، اما تلاش‌های بی وقفه و عزم او باعث موفقیت و آسایشش، چه از نظر مالی و چه از نظر اجتماعی شد. ران بیش از ۴۰ سال از عمر خود را صرف گسترش و پیاده سازی ایده‌های خود کرده است. جیم کتاب‌های بسیاری تالیف کرد و همچنین، برنامه‌های صوتی و تصویری بسیاری را حمایت مالی می‌کرد. در ادامه در compro با این نویسنده‌ی بزرگ آشنا خواهید شد.

فهرست مقاله

اوایل جیم

جیم ران در مزرعه‌ای در آیداهو بزرگ شد. مادرش، کلر و پدرش، امانوئل، او را به مدرسه‌ای محلی فرستاد. در طول تحصیلش ران معتقد بود که چیزی را که می‌خواهد بیاموزد، یعنی زندگی را از مدرسه یاد نمی‌گیرد. پس از اینکه او مدرسه را به پایان رساند، وارد دانشکده شد. دانشکده‌ی او در ایالت مینسوتا قرار داشت. با این حال او کالج را تنها پس از یک سال ترک کرد و مشغول به کار شد. اما برعکس انتظارش او در سن ۲۵ سالگی کاملاً ورشکست شد و بدهی‌های مالی بسیار زیادی داشت. تا آن زمان او به هیچ موفقیت خاصی دست نیافته بود.

آشنایی جیم ران با جان ارل شف

در این زمان، ران نه تنها یک شوهر، بلکه یک پدر نیز بود. با این حال او چشم‌انداز زیادی از کاری که قرار بود انجام دهد نداشت. او زندگی حرفه ای خود را به عنوان مدیر منابع انسانی برای سیرز آغاز کرد. او توسط یکی از دوستانش به سمیناری توسط جان ارل شف دعوت شد. این در حالی بود که او هنوز دائماً برای یافتن راه‌هایی برای تأمین مخارج خانواده‌اش در تلاش بود.

جیم ران

از آن نقطه به بعد یک سفر پنج ساله برای ران آغاز شد تا درون شخصیت خود را پیدا کند. شف شخصاً مربیگری جیم ران را بر اساس اصول زندگی مانند اولویت دادن به رشد شخصی بیش از شغل، ثبت فلسفه به درآمد به جای اقتصاد و ایجاد تغییر در زندگی، شروع کرده بود.

در نهایت ران با روش جدید زندگی خود سازگار شد. درک اینکه او می‌تواند به هر چیزی که می‌خواهد با استفاده از مهارت‌های لازم دست یابد، زمینه‌ی لازم برای ایستادگی و مقاومت به او داد. او به حدی روی ابعاد شخصیتی خود کار که در نهایت در سن ۳۱ سالگی موفق شد تبدیل به یک میلیونر شود. این اتفاق تنها ۶ سال پس از آشنایی او با جان ارل شف اتفاق افتاد.

با این حال شف موفق نشد موفقیت جیم ران را کامل به چشم خود ببینید؛ زیرا او در سن ۴۹ سالگی از دنیا رفت. میلیونر شدن ران تنها ابتدای فعالیت‌ها و موفقیت‌های او بود.

قایق زندگی  با انتخاب دکتر یاوریان به عنوان مربی خود:

قایق بادبانی زندگی خود را در تلاطم امواج روزگار با لذت و اطمینان تا ساحل آرامش مطلوب به پیش برانید.

آغاز سنخنرانی‌ها و سمینارهای جیم

پس از این مربیگری، ران یکی از بزرگ‌ترین سازمان‌های شرکت را ساخت. در سال ۱۹۶۰، زمانی که Nutri-Bio به کانادا گسترش یافت، شف و سایر بنیانگذاران، Rohn را مسئول سازمان قرار دادند.

پس از اینکه Nutri-Bio در اوایل دهه ۱۹۶۰ از کار افتاد، ران برای سخنرانی در باشگاه روتاری خود دعوت شد و از موفقیت‌ها و چالش‌های خود گفت. لازم به ذکر است که ران همیشه مهارت‌های داستان گویی جذابی داشت. داستان‌هایی که جیم ران تعریف می‌کرد، همه‌ی شنوندگان را راضی می‌کرد. این باعث شد که او برای سخنرانی در مدارس و کالج‌های مختلف دعوت شود.

در سال ۱۹۶۳، ران شروع به سخنرانی به طور منظم کرد. از آنجا به بعد به تدریج به عنوان یک سخنران بین المللی و یک چهره مشهور در بخش کمک‌های شخصی در سراسر جهان شناخته شد.

ران از زمانی که وارد عرصه بهبود فردی و خودشناسی شد بهترین و اتفاق‌ترین زندگی را داشت. حرفه او به میلیون‌ها نفر کمک کرد تا بینش خود را در مورد اینکه چه کسی می‌خواهند باشند، به دست آورند.

جیم ران

جیم ران که یک نویسنده، کارآفرین و میلیونری بود که از صفر شروع کرده بود، قصد داشت به اطرافیانش کمک کند تا در زندگی به آنچه می‌خواهند برسند. سمینارهای او در مجموع به مدت ۳۹ سال ادامه یافت. او تقریباً ۴ میلیون نفر در سراسر جهان را تحت تأثیر قرار داد که در مجموع ۶۰۰۰ مخاطب بودند. جیم در سال ۱۹۸۵ برنده جایزه CPAE از انجمن ملی سخنرانان شد. او بیش از ۲۵ کتاب و همچنین برنامه‌های صوتی و تصویری نوشت.

دستاوردهای جیم ران

جیم یکی از عجیب‌ترین و باهوش‌ترین افراد نسل خود بود. ران با نوشتن و انتشار بیش از ۲۵ کتاب در برنامه‌های صوتی و تصویری جذابیت جهانی پیدا کرد. از برجسته‌ترین آثار ران، هنر زندگی استثنایی و چالش برای موفقیت هستند.

قدردانی از او همچنین در قالب جوایز مختلف مانند جایزه CPAE از انجمن ملی سخنرانان و بسیاری دیگر بود. یکی از این جوایز توسط رئیس آن زمان NSA یعنی مارک سنبورن، به او اهدا شد. رئیس جمهور در هنگام ارائه جایزه به ران، از ۲۵۰۰ حضار پرسید: “چه کسی از شما معتقد است که زندگی شما تحت تاثیر ران قرار گرفته است؟” پس از این سؤال دست بیش از ۱۸۰۰ از حضار بالا رفت.

کوچینگ و تأثیرگذاری ران

جیم ران دانه‌ای کاشت که به درخت زیبایی تبدیل شد. سال‌ها است که مردم از میوه‌ی آن درخت بهره مند شده‌اند. تدریس خصوصی او زندگی میلیون‌ها نفری را که امیدشان را کاملاً از دست داده بودند تغییر داده است. ران آن ها را هر روز به سمت رشد بیشتر و زندگی بهتر سوق داده است.

ران بسیاری از افراد مشهور امروز را نیز کوچینگ کرده است. افرادی مانند مارک ویکتور هانسن، سنبورن، آنتونی رابینز، برایان تریسی، جک کنفیلد و کریس وایدنر.

جیم ران

کتاب‌های جیم ران

همانطور که گفتیم جیم از نویسندگان محبوب عصر خود بود. او کتاب‌ها و آثار زیادی را از خود به جای گذاشته است. تعدادی از این کتاب‌ها از دوره‌های صوتی و یا تصویری او هستند که تبدیل به کتاب شده‌اند. کتاب‌های او در ایران نیز محبوبیت زیادی دارند. تعدادی از کتاب‌های او که به زبان فارسی نیز ترجمه شده‌اند عبارتند از:

جادوی کارِ پاره وقت

پنج قطعه‌ی اصلی از پازل زندگی

هفت کلید طلایی ثروت‌مند شدن

معجزه در درون توست

دوازده ستون

درس‌های زندگی

قاتل شما کیست؟

قدرت جاه طلبی

فصل‌های زندگی

پایان زندگی جیم ران

در نهایت جیم در ۵ دسامبر ۲۰۰۹ بر اثر فیبروز ریوی درگذشت. او در پارک یادبود Forest Lawn در گلندیل، کالیفرنیا به خاک سپرده شد. ران حتی پس از مرگش نیز محبوبیت خود را از دست نداد و مورد تجلیل بسیاری از افراد قرار گرفت. او رفته است اما هرگز فراموش نشده است و میراثی که از خود به جا گذاشته توسط شاگردانش تصاحب شده است.

پست قبلیNext Post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 2 =