بیوگرافی کریستی والتون

قایق زندگی  با انتخاب دکتر یاوریان به عنوان مربی خود:

قایق بادبانی زندگی خود را در تلاطم امواج روزگار با لذت و اطمینان تا ساحل آرامش مطلوب به پیش برانید.

کریستی والتون (به انگلیسی: Christy Walton) (زادهٔ ۸ فوریهٔ ۱۹۴۹) بازرگان و نیکوکار آمریکایی است، که با ثروت ۳۶٫۷ میلیارد دلار، در جایگاه نخست ثروتمندترین زنان جهان و جایگاه دهم از ثروتمندترین افراد جهان قرار دارد. وی بیوه جان تی. والتون است.

جان والتون یکی از پسران سام والتون موسس فروشگاه زنجیره‌ای وال‌مارت بود، که در سال ۲۰۰۵ بر اثر سقوط هواپیمای شخصی، در گذشت. کریستی والتون، این ثروت هنگفت را، پس از مرگ همسرش به ارث برده است.

کریستی والتون به کارهای خیرخواهانه می‌پردازد و یک خانه ۷ جریبی با نام سندیگو را به موسسات خیریه بخشیده است. وی هم‌اکنون در جکسون، وایومینگ به همراه پسرش لوکاس زندگی می‌کند.

انم کريستي روث والتون که به همراه آليس والتون با ثروت ۶/۱۷ ميليارد دلاري خود در جايگاه نخست ثروتمندترين زنان جهان و جايگاه دوازدهم ثروتمندترين افراد دنيا قرار دارد، همسر جان تي. والتون است. جان والتون يکي از پسران سام والتون موسس فروشگاه زنجيره اي وال مارت است که در سال ۲۰۰۵ در گذشت.

کريستي والتون ۵۴ ساله، اين ثروت هنگفت را پس از مرگ همسرش به ارث برده است. خانم کريستي والتون نيز مانند آليس والتون به کارهاي خيرخواهانه مي پردازد و يک خانه ۷ جريبي با نام سنت ديگو را به موسسات خيريه بخشيده است. وي هم اکنون در جکسون، ويومينگ به همراه پسرش لوکاس زندگي مي کند.
جان توماس والتون، همسر کريستي والتون در ۸ اکتبر سال ۱۹۴۶ در نيوپورت ايالت آرکانزاس متولد شد. او در زمان حيات خود رييس «ترو نورث پارتنرز»، يک بنگاه سرمايه گذاري بود.

بیوگرافی کریستی والتون

جان از دبيرستان بنتون ويل فارغ التحصيل شد. او در آن مدرسه يک ستاره فوتبال بود. وي پس از فارغ التحصيلي، براي ادامه تحصيل به کالج ووستر در شهر ووستر ايالت اوهايو رفت، اما در سال ۱۹۶۸ کالج را براي پيوستن به ارتش آمريکا، رها کرد. جان در طول جنگ ويتنام، به عنوان عضوي از گروه تحقيق و جست وجو در ارتش خدمت مي کرد. وي پس از بازگشت از ويتنام آموزش خلباني ديد و پرواز را ياد گرفت. سپس به عنوان خلبان براي وال مارت مشغول به کار شد، اما پس از مدتي شرکت را رها کرد تا با هواپيماهاي سمپاشي روي مزارع کتان بسياري از ايالت هاي جنوبي کار کند. وي همچنين يکي از شرکا در تاسيس شرکت ساتلاک، يک شرکت وسايل و تجهيزات هوايي بود. اين شرکت در استفاده از تکنولوژي مسيريابي ماهواره اي (GPS) در صنعت سم پاشي کشاورزي پيشتاز بود. جان والتون سپس به سنت ديگو نقل مکان کرد و در آنجا شرکت کورسر مارين که نوع خاصي از قايق هاي بادباني توليد مي کرد، تاسيس کرد. او مدتي در کلرادو نيز زندگي کرد. جان به اسکي، دوچرخه سواري در کوهستان، کوهنوردي، موتور سيکلت سواري و ورزش هاي پر هيجان ديگر بسيار علاقه داشت. جان والتون در سال ۱۹۹۸ به عنوان عضوي از «ميزگرد بشردوستي» والتون و به همراه يکي از دوستانش صندوق کمک هزينه تحصيلي براي کودکان را براي کمک به ادامه تحصيل کودکاني که از خانواده هاي کم درآمد بودند و فرستادن آنها به مدارس خصوصي، تاسيس کرد. وي حتي پس از تاسيس اين صندوق همچنان به حمايت مالي خود از آن ادامه داد.
جان والتون در ۲۷ ژوئن سال ۲۰۰۵ زماني که هواپيماي آزمايشي اش که وي خلبان آن بود، در جکسون در ويومينگ سقوط کرد، جان خود را از دست داد. هواپيماي جان در ساعت ۱۲:۲۰ به وقت محلي و درست کمي بعد از برخاستن از فرودگاه جکسون هول سقوط کرد. بعدها گزارش شد که والتون قبل از پرواز تنظيمات هواپيما را ناقص انجام داده که باعث شده وي نتواند ارتفاع هواپيما را کنترل کرده و سقوط کند.
مجله فوربز درست کمي قبل از مرگ جان والتون، ثروت خالص وي را ۲/۱۸ ميليارد دلار برآورد کرده بود. وي در آن زمان به همراه برادرش جيم در جايگاه چهارم ثروتمندان ايالات متحده و يازدهمين فرد ثروتمند جهان قرار داشت. بازماندگان وي همسرش کريستي و پسرشان لوکاس و همچنين دو برادرش جيم و اس. رابسون و خواهرش آليس والتون هستند.
ميلياردري ديگر از خانواده والتون ها ساموئل رابسون والتون متولد سال ۱۹۴۵ در تولسا در ايالت اوکلاهاماي آمريکا، بزرگترين پسر سام والتون، نيز با ثروت ۶/۱۷ ميليارد دلاري خود به همراه آليس و کريستي والتون در جايگاه دوازدهم ثروتمندترين افراد دنيا قرار دارد. وي در حال حاضر رييس کمپاني وال مارت در سطح جهاني است. راب در کالج ووستر تحصيل کرده و سپس در سال ۱۹۶۶ از دانشگاه آرکانزاس با مدرک ليسانس مديريت اجرايي در کسب و کار فارغ التحصيل شد. راب والتون در سال ۱۹۶۹ از دانشکده حقوق دانشگاه کلمبيا در شهر نيويورک مدرک دکتراي حقوق گرفت و به عنوان عضوي از بنگاه وکالتي که امور حقوقي وال مارت را انجام مي داد، تا زمان مرگ پدرش مشغول به کار شد. او دو روز پس از مرگ پدرش در ۷ آوريل سال ۱۹۹۷ به عنوان رييس هيات مديره وال مارت انتخاب شد. اخيرا با انجام شراکت هاي والتون با گروه هاي بين المللي حفاظت از محيط زيست، وال مارت به شرکتي طرفدار محيط زيست تبديل شد.وال مارت حتي پس از رکود اقتصادي اخير در دنيا نيز به واسطه گستردگي در سطح جهان و قيمت هاي پايين کالاهايش همچنان بزرگترين شرکت فروشگاه هاي زنجيره اي دنيا باقي مانده است. اين شرکت با بيش از ۱/۲ ميليون کارمند و ۷۲۰۰ شعبه در سرتاسر جهان به حدود ۲۰۰ ميليون مشتري خدمات ارائه مي کند. نكته قابل توجه اين است كه ثروت خانواده والتون ها بالغ بر ۵۰ميليارد دلار است كه مجموعا از ثروت بيل گيتس ۲۵درصد بالاتر است.

کشتی بادبانی کسب و کارتان را با انگیزه، در تلاطم امواج به مقصد مطلوب هدایت کنید.

قایق زندگی  با انتخاب دکتر یاوریان به عنوان مربی خود:

قایق بادبانی زندگی خود را در تلاطم امواج روزگار با لذت و اطمینان تا ساحل آرامش مطلوب به پیش برانید.

پست قبلیNext Post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 2 =