15 تکنیک مصاحبه شغلی موفق که باید بدانید

قایق زندگی  با انتخاب دکتر یاوریان به عنوان مربی خود:

قایق بادبانی زندگی خود را در تلاطم امواج روزگار با لذت و اطمینان تا ساحل آرامش مطلوب به پیش برانید.

زمانی که به یک مصاحبه شغلی می روید، نکات کوچک می توانند تغیرات بزرگ ایجاد کنند. یک اشتباه کوچک هم می تواند شانس یک کار را از شما سلب کند. پس بهتر است زمانی را صرف کنید تا خود را برای بهترین تاثیر گذاری در یک مصاحبه شغلی موفق آماده نمایید.

۱۵ تکنیک مصاحبه شغلی موفق که باید بدانید

تکنیک های ارائه شده در این مقاله تمام نیاز های پایه ای یک مصاحبه شغلی موفق را پوشش می دهد. بدین ترتیب از ابتدا تا انتهای مصاحبه تان با مسئول مصاحبه شغلی خود را موفقیت آمیز کنید.

۱- توانایی های مصاحبه خود را افزایش دهید

یک مصاحبه شغلی به شما این فرصت را می دهد تا بدرخشید و به مراحل بالاتر گزینش بروید یا اینکه در همان مراحل ابتدایی از گزینش خارج شوید.

۲- لباس مناسب برای یک مصاحبه شغلی موفق بپوشید

اولین تاثیری که شما بر روی استخدام کننده خود می گذارید می تواند تغییرات زیادی بر روی مصاحبه شغلی شما بگذارد. اولین قضاوتی که مصاحبه گر در مورد شما می کند راجع به لباس ها و پوشش شماست. پس برای یک مصاحبه شغلی موفق به شکل مناسبی لباس بپوشید. مناسب بودن لباس، با توجه به افراد و جایی که برای مصاحبه می روید، متنوع خواهد بود. پس پوشش مناسب برای آن جا را انتخاب کنید.

15 تکنیک مصاحبه شغلی موفق که باید بدانید

پوشش مناسب برای مصاحبه شغلی از اولویت بالایی برخوردار است

۳- مهارت های خود را یاد آوری کنید

در حین مصاحبه، قسمت مهمی از کار به ارائه مناسب توانایی های شما و قدرت انتقال آنها به مصاحبه گر اختصاص دارد. پس قبل از مصاحبه یک بار توانایی ها و رزومه خود را مرور کنید تا بتوانید به خوبی ارائه دهید.

قایق زندگی  با انتخاب دکتر یاوریان به عنوان مربی خود:

قایق بادبانی زندگی خود را در تلاطم امواج روزگار با لذت و اطمینان تا ساحل آرامش مطلوب به پیش برانید.

مطلب مشابه پیشنهادی:
زنان کارآفرین باید چه ویژگی هایی داشته باشند تا موفق باشند؟

۴- استرس مصاحبه شغلی خود را کاهش دهید

یک مصاحبه شغلی به خودی خود می تواند استرس زا باشد. حتی اگر فرد، شخصیت قدرتمندی داشته باشد. پس می توانید با مطالعه مقاله های مربوط به کاهش استرس، قبل و حین مصاحبه خود را مدیریت نمایید.

۵- بهترین تاثیر گذاری اولیه را ایجاد کنید

اولین برخورد شما بسیار مهم است. با این حال زمان زیادی برای این تاثیرگذاری ندارید. این زمان فقط از لحظه پذیرش تا ترک ساختمان خواهد بود. پس تا می توانید بهترین و بیشترین تاثیر گذاری را بر روی کسانی که ملاقات می کنید، بگذارید.

۶- توانایی های خود را به شکل کامل به مصاحبه گر ارائه دهید

زمانی که شما در یک مصاحبه شغلی هستید زمانی است که باید به شکل کامل توانایی و قابلیت های خود را به مسئول مصاحبه انتقال دهید. نشان دهید هم برای آن کار و هم برای آن سازمان مناسب هستید. شما با این کار می توانید برای هر سازمانی که علاقه مند هستید، خود را آماده کنید. یک ارائه مناسب به مصاحبه گر، باعث یک مصاحبه شغلی موفق و استخدام شما خواهد بود. برای مثال اگر شما در زمینه برنامه نویسی مسلط به زبان های زیادی هستید، قطعا ارائه توانایی های تان به یک شرکت فعال در این حوزه می تواند شانس شما را برای موفقیت در مصاحبه شغلی و جذب افزایش دهد.

۷- در صورت درونگرا بودن باید چه کار هایی کرد؟

افراد جامعه از نظر روابط فردی و اجتماعی به دو دسته درونگرا و برونگرا تقسیم بندی می شوند. افراد برونگرا معمولا افراد پرجنب و جوش و دارای روابط اجتماعی قوی هستند. اما افراد درونگرا چنین نیستند و بیشتر تمایل دارند در خودشان باشند.

بنابراین در مصاحبه های شغلی، درونگرا بودن شما می تواند مصاحبه گران را با چالش های نسبتا زیادی مواجه کند. اما تکنیک هایی برای کمک به افراد درونگرا وجود دارد که حتی آنها نیز در مصاحبه بدرخشند. شما نیز اگر افراد درونگرایی هستید با مطالعه مقالات و کتب مرتبط در این باره می توانید یک مصاحبه شغلی عالی داشته باشید.

15 تکنیک مصاحبه شغلی موفق که باید بدانید

۸- زمانی را برای تشکر کردن، بعد از مصاحبه اختصاص دهید

زمانی برای تشکر کردن از مصاحبه گران اختصاص دهید. این کار نشان دهنده این است که شما علاوه بر داشتن مهارت های عالی، از شرایط کاری در آن ارگان نیز در طی مصاحبه رضایت داشته اید. همچنین شما با این کارتان نشان می دهید که فرد قدردانی هستید و از نظر روابط اجتماعی فرد مناسبی برای آن سازمان هستید.

مطلب مشابه پیشنهادی:
12 نکته کلیدی برای ایجاد یک تیم موفق

تشکر مناسب از مصاحبه گر ها در سرنوشت یک مصاحبه شغلی موفق تاثیر مهم دارد.

۹- مصاحبه خود را تمرین کنید

زمانی را برای مرور سوالات عادی مصاحبه استخدامی که احتمالا از شما پرسیده خواهد شد، صرف کنید. این کار علاوه بر مرور مطالب باعث آرامش خاطر شما در حین نشستن بر روی صندلی داغ مصاحبه خواهد شد. این کار را با حضور یک دوست و در مقابل او انجام دهید، تا مصاحبه شغلی را برای شما ساده تر کند.

شما به راحتی می توانید با یک جستجو در اینترنت به لیست های زیادی از سوالات برای آزمون های استخدامی مختلف دست پیدا کنید.

۱۰- از مخاطبین در شبکه های مجازی استفاده کنید

افرادی که در یک شرکت کار می کنند و شما آنها را می شناسید، برای یک مصاحبه شغلی موفق بسیار مهم خواهند بود. این افراد می توانند اطلاعات زیادی از شرکت به شما بدهند. همچنین چیز هایی که در حین مصاحبه مورد نیاز است را به شما بگویند.

۱۱-فعالیت های شرکت را چک کنید

چقدر در مورد شرکت یا سازمانی که برای مصاحبه قصد حضور در آن را دارید مطلع هستید؟ برای به دست آوردن این اطلاعات به راحتی می توانید از اینترنت استفاده کنید. کسب اطلاعات درباره جایی که می خواهید استخدام شوید و استفاده هوشمندانه از آن در روند مصاحبه شغلی، می تواند تاثیر مثبتی در موقیت شما در مصاحبه داشته باشد.

15 تکنیک مصاحبه شغلی موفق که باید بدانید

۱۲- برای یک مصاحبه تلفنی نیز خود را آماده کنید

زمانی که به شدت به دنبال یک شغل می گردید، حتی باید خود را برای مصاحبه های تلفنی در متن های کوتاه آماده کنید. شما هیچگاه نمی دانید چه زمانی ممکن است یک پرسشگر از محل مصاحبه با شما تماس بگیرد و در مورد کار با شما مصاحبه کند. پس از قبل برای شرایط مصاحبه خود رت آماده کنید. به این ترتیب شما در زمان مصاحبه دارای استرس کمتری خواهید بود.

۱۳- یک مصاحبه گروهی را نیز در نظر بگیرید

یک مصاحبه شغلی موفق، به اندازه کافی دشوار است. این کار سخت تر هم خواهد شد اگر شما با یک گروه از مصاحبه گر ها این کار را بکنید. پس از قبل رویارویی با چنین شرایطی را در نظر بگیرید.

مطلب مشابه پیشنهادی:
ده راه برای افزایش انگیزه کسب و کار در کارآفرینان

۱۴- مصاحبه در حین میل کردن غذا

دعوت شما به یک وعده صبحانه یا نهار و یا یک شام، برای شما یک فرصت فراهم خواهد کرد تا همه توانایی های مکالمه و ارتباطات خود را به نمایش بگذارید. نشستن بر روی صندلی رستوران فضای بهتری نسبت به یک صندلی اداری برای شما فراهم خواهد کرد.

در این صورت به نکاتی مثل اینکه چه چیز هایی باید سفارش دهید، چه کسی هزینه را پرداخت خواهد کرد، نحوه نشستن بر سر میز در حین نوشیدن یک قهوه یا وعده غذایی توجه کنید.

۱۵-تکنیک های بیشتر مصاحبه شغلی موفق

انواع مختلفی از مصاحبه، شامل مصاحبه تلفنی، دومین مرتبه مصاحبه، مصاحبه حین نهار و شام، رفتار مصاحبه شوندگان، مصاحبه در مکان های عمومی را مرور کنید.  بدین ترتیب مهارت های مصاحبه ای خود را برای یک مصاحبه شغلی موفق افزایش دهید.

نتیجه

شما با توجه به ۱۵ نکته طلایی مصاحبه شغلی موفق که در این مقاله به صورت اجمالی پرداخته شد تا حدودی می توانید مهارت های مورد نیاز یک مصاحبه کاری موفق را افزایش دهید. با این حال اگر به دنبال استخدام در یک مجموعه خوب هستید، فقط به این مقاله اکتفا نکنید. به فکر مطالعه مقالات مرتبط و کتاب های مطرح در این زمینه باشید تا به خوبی بتوانید از پس این کار بر بیایید.

 

با همراهی پیشروان کسب و کار ؛ کشتی بادبانی کسب و کار خود را در تلاطم امواج بازار با انگیزه و لذت تا مقصد مطلوب رهبری کنید.

پست قبلیNext Post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

7 + 3 =