بیل آکمن کارآفرین و مدیر صندوق سرمایه گذاری Pershing Square

قایق زندگی  با انتخاب دکتر یاوریان به عنوان مربی خود:

قایق بادبانی زندگی خود را در تلاطم امواج روزگار با لذت و اطمینان تا ساحل آرامش مطلوب به پیش برانید.

بیل آکمن مدیر صندوق های سرمایه گذاری Pershing Square سرمایه گذار و کارآفرین آمریکایی است که در سال ۲۰۰۴ صندوق سرمایه گذاری “Pershing Square” را تاسیس کرد و به عنوان مدیر عامل آن فعالیت می کند. او مدرک مدیریت کسب و کار خود را از مدرسه کسب و کار هاروارد دریافت، و کار خود را در بخش املاک و مستغلات آغاز کرد. در ابتدا برای پدرش در “Ackman Brothers & Singer Inc” فعالیت می کرد.

سپس شرکت سرمایه گذاری “Gotham Partners” را به همراه دیوید پی برکوویتز تاسیس کرد.  پس از مدتی این شرکت که سرمایه گذاری های اندکی در زمینه سازمان های دولتی انجام داد ورشکسته شد. در نتیجه بیل آکمن بار دیگر در زمینه صندوق های سرمایه گذاری تلاش کرد و در سال ۲۰۰۴ شرکت مدیریت صندوق های سرمایه گذاری “Pershing Square” را تاسیس کرد.

در دسامبر سال ۲۰۱۵، مجموع دارایی های این شرکت بالغ بر ۱۲.۴ میلیارد دلار آمریکا بود. او همچنین اتحادیه سرمایه گذاری عظیم انگلیس “Pershing Square Holdings” را که در سال ۲۰۱۲ تاسیس شد، مدیریت می کند. اگر چه بیل آکمن خود را به عنوان یک سرمایه گذار فعال توصیف می کند، اما گاها به عنوان یک سرمایه گذار متخلف شناخته می شود.

همچنین به دلیل سبک سرمایه گذاری که به کار می برد، همواره علاوه بر ستایش، انتقاداتی نیز از او شده است. برخی از فعالیت های قابل توجه بازار بیل در این بازار شامل خرید سهام در “Chipotle Mexican Grill” ، “Valeant Pharmaceuticalsو “Target Corporation” است. علاوه بر این او یکی از بزرگترین سهامداران راه آهن کانادا و اقیانوس آرام (CPR) است و در طول بحران مالی سال ۲۰۰۸، مهم‌ترین سهامدار راه آهن شد.

بیل آکمن کارآفرین و مدیر صندوق سرمایه گذاری Pershing Square

بیل آکمن کارآفرین و مدیر صندوق سرمایه گذاری Pershing Square

دوران کودکی و سال های ابتدایی زندگی بیل آکمن

بیل آکمن در یازدهم ماه می ۱۹۶۶ از رونی وان (خواننده پوزنر) و لارنس دیوید آکمن به دنیا آمد. خانواده بیل بسیار متمول و یهودی بودند. پدر بیل به عنوان مدیر “Ackman– Ziff Real Estate Group” ، یک شرکت املاک و مستغلات در نیویورک فعالیت می کرد.
بیل آکمن در چاپاوا، و شهرستان وستچستر نیویورک بزرگ شد. سپس  در کالج هاروارد تحصیل کرد و در سال ۱۹۸۸ تقدیرنامه مدیریت کسب و کار خود را از این کالج اخذ کرد. در پایان نامه خود با عنوان «مقیاس گذاری دیوار پیچک: تجربه آمریکایی های یهودی و آسیایی در پذیرش هاروارد» مطالب مهمی در مورد سیاست های پذیرش دانشکده نوشت. سپس بیل تحصیلات خود را در دانشکده کسب و کار هاروارد ادامه داد و در سال ۱۹۹۲ مدرک مدیریت کسب و کار خود را اخذ کرد.

مطلب مشابه پیشنهادی:
بیوگرافی یانگ هویی یان‌

حرفه بیل آکمن

ویلیام آلبرت آکمن فعالیت حرفه ای خود را در تجارت املاک و مستغلات آغاز کرد و در شرکت رهن املاک و مستغلات تجاری در نیویورک، “Ackman Brothers & SingerInc” کار می کرد، این شرکت با مدیریت پدر بیل اداره می شد.
در سال ۱۹۹۲، بیل به همراه هم کلاسی خود در دانشگاه هاروارد دیوید پی. برکوویتز، شرکت سرمایه گذاری “Gotham Partners” را تاسیس کرد. این شرکت با هدف سرمایه گذاری های اندک در سازمان های دولتی فعالیت خود را آغاز کرد. بیل آکمن از سال ۱۹۹۳ تا ۲۰۰۳ به عنوان مدیر سرمایه گذاری در شرکت های Gotham LP” ، “Gotham III LP و “Gotham Partners International” فعالیت داشت.

آکمن در سال ۱۹۹۵ به شرکت مجامع و هلدینگ سرمایه گذاری آمریکایی مستقر در شهر نیویورک “Leucadia National” برای خرید مرکز راکفلر در مزایده پیشنهاد داد. اگر چه این معامله عملی نشد، اما این اقدام بیل آکمن توجه سرمایه گذاران را به سمت “Gotham Partners” جلب کرد. در نهایت نظر مثبت بسیاری برای سرمایه گذاری در پروژه های منتسب به شرکت آکمن جلب شد و منجر به جلب مشتری بسیار این شرکت و ۵۰۰ میلیون دلار دارایی تا سال ۱۹۹۸ شد.
در سال ۲۰۰۲، شرکت “Gotham Partners'” با بسیاری از سرمایه گذاران در شرکت های مرتبط وارد دعاوی حقوقی شد. بیل آکمن سرانجام به دلیل بدهی های بسیاری که داشت مجبور شد وجوه این شرکت را در سال ۲۰۰۳ تصفیه کند.

قایق زندگی  با انتخاب دکتر یاوریان به عنوان مربی خود:

قایق بادبانی زندگی خود را در تلاطم امواج روزگار با لذت و اطمینان تا ساحل آرامش مطلوب به پیش برانید.

او در طی بحران مالی سال ۲۰۰۸ تلاش کرد تا به سرمایه گذاران، خریداران و آژانس های رتبه بندی در مورد مدل های تجاری پر خطر “MBIA” ‌هشدار دهد. کریستین ریچارد گزارشگر خبر بلومبرگ  کتابی با عنوان بازی اعتماد به نفس در مورد نبرد آکمن با MBIA نوشت.

بیل آکمن کارآفرین و مدیر صندوق سرمایه گذاری Pershing Square

همچنین در سال ۲۰۰۳، بیل آکمن با کارل ایکان، تاجر و سرمایه گذار و نیکوکار آمریکایی، در مورد معامله ای با “Hallwood Realty” درگیر شد. این اختلافات به دادخواستی منجر شد که در نهایت پس از هشت سال به نفع آکمن خاتمه یافت. دادگاه ایکان را موظف کرد ۹ میلیون دلار به بیل آکمن بپردازد.
در سال ۲۰۰۴، بیل شرکت مدیریت صندوق های سرمایه گذاری آمریکایی “PershingSquare” را با سرمایه اولیه حدود ۵۴ میلیون دلار تاسیس کرد. بودجه این شرکت توسط بیل و شریک تجاری سابق او “Leucadia National” تامین شد.

مطلب مشابه پیشنهادی:
بیوگرافی کریستی والتون

بیل آکمن به عنوان مدیر عامل و مدیر پورتفولیو “Pershing Square” فعالیت می کند و تحقیقات داخلی را انجام می دهد و از استراتژی های کوتاه و بلند مدت برای سرمایه گذاری در بازارهای سهام عمومی در سراسر جهان استفاده می کند.
این شرکت مقدار قابل توجهی از سهام فروشگاه های زنجیره ای فست فود “Wendy’sInternational” را خریداری کرد و آن را به فروش شعبه پیراشکی خود، تیم هورتونز مجبور کرد. در سپتامبر ۲۰۰۶، شعبه های تیم هورتونز وابسته به “Wendy’sInternational” از بین رفت. از طریق عرضه اولیه عمومی سهام، در ازای پرداخت ۶۷۰ میلیون دلار به سرمایه گذاران وندی شعبه های تیم هورتونز فروخته شد. اختلاف در مورد جانشین اجرایی باعث شد تا آکمن سهام خود را بفروشد، و این اقدام سود قابل توجهی برای او به همراه آورد و منجر به سقوط عمده قیمت سهام این شرکت شد.

شرکت بیل آکمن در دسامبر ۲۰۰۷، ۱۰٪ سهام “Target Corporation” را خریداری کرد و در حال حاضر ۷.۸٪ سهام آن را در اختیار دارد.
شرکت مدیریت سرمایه گذاری آکمن در ۹ ژانویه ۲۰۰۹،  ۷.۴٪ از سهام “”General Growth Properties (GGP) را خریداری کرد و بدین ترتیب پس از شرکت مدیریت دارایی بروکفیلد، در جایگاه دوم بزرگترین سهامداران قرار گرفت.

بیل آکمن کارآفرین و مدیر صندوق سرمایه گذاری Pershing Square

دیگر سرمایه گذاری های “Pershing” شامل سهام قابل توجه مالکیت در “J.C. Penney” در سال ۲۰۱۰ و یک درصد از سهام “Procter & Gamble” که تا اواخر سال ۲۰۱۳ کاهش یافت. “Pershing” همچنین ۹.۹٪ سهام “Chipotle Mexican Grill” را در سپتامبر ۲۰۱۶ خرید.

بیل آکمن همچنین شرکت سرمایه گذاری انگلیس “Pershing Square Holdings” را که توسط “Pershing” در دسامبر ۲۰۱۲ راه اندازی شد، مدیریت می کند که سرمایه گذاری های طولانی مدت را در شرکت های آمریکای شمالی انجام می دهد.

همچنین بیل آکمن یک موقعیت معامله کوتاه ۱ میلیارد دلاری در “Herbalife”، شرکت توسعه دهنده و بازاریاب مکمل های کاهش وزن و ویتامین را ایجاد کرد. اما بلافاصله در دسامبر ۲۰۱۲ با ارائه یک گزارش تحقیقاتی، از مدل تجاری بازاریابی شرکت انتقاد کرد و آن را به عنوان “طرح هرمی” توصیف کرد.
اگرچه “Herbalife” چنین ادعاهایی را انکار کرد، اما در مارس ۲۰۱۴ این ادعا توسط کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده تایید شد. آکمن در آن سال برای راه اندازی کمپین عمومی علیه این شرکت، ۵۰ میلیون دلار هزینه کرد. در نتیجه این شرکت با تغییر مدل تجاری خود موافقت کرد و مبلغ ۲۰۰ میلیون دلار پرداخت و موضوع را با “کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده” در ژوئیه ۲۰۱۶ حل و فصل کرد.

مطلب مشابه پیشنهادی:
کریستیانو رونالدو؛ برنده‌ی پنج جایزه‌ی توپ طلا و چهار کفش طلای اروپا

زندگی شخصی

بیل آکمن در ۱۰ ژوئیه ۱۹۹۴، با کارن آن هرسکویتس ازدواج کرد و حاصل این ازدواج سه فرزند بود. این زوج در سال ۲۰۱۷ طلاق گرفتند.
آکمن به دلیل فعالیت های خیرخواهانه خود بسیار مشهور است. او شخصاً ۶.۸ میلیون دلار به مرکز تاریخ یهود کمک کرده در حالی که بنیاد وی ۱.۱ میلیون دلار به “Centruion Ministries” موسسه ای برای آزادی زندانیان جرایم غیر عمد در پرینستون، نیوجرسی و پروژه معصومیت در شهر نیویورک کمک کرده است. او یکی از امضا کنندگان کمپین “The Giving Pledge” است و متعهد شده است که حداقل نیمی از دارایی خود را در جهت اهداف خیرخواهانه اهدا کند. به گفته مجله فوربز، دارایی خالص بیل آکمن در فوریه ۲۰۱۸، ۱.۰۹ میلیارد دلار است.

پست قبلیNext Post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

27 + = 35